FORGOT YOUR DETAILS?

Przykładowe warsztaty

Poznaj tajniki kostki Rubika - warsztaty dla dzieci w wieku 8-11 lat

warsztaty poprowadzi Mistrz Polski z 2022 r. Hubert Firek. Podczas warsztatów dzieci będą miały niesamowitą okazję poznania tajników kostki Rubika, które pozwolą rozwinąć umiejętności kreatywnego, logicznego myślenia oraz pamięci. Dowiedzą się jak wyglądają treningi i ile czasu trzeba poświęcić, aby osiągnąć mistrzostwo w legendarnej łamigłówce. Gwarantujemy świetną zabawę oraz możliwość treningu na profesjonalnym sprzęcie speedcubingowym.

5-6 lat Loty na Matplanetę

zapraszamy najmłodszych miłośników matematyki do udziału we wspólnej misji kosmicznej. W trakcie warsztatu będziemy kompletować załogi kosmonautów, z którymi udamy się na Matplanetę i poznamy różne matematyczne krainy.

7-9 lat Kolorowa symetria

są takie obszary matematyki, które mocno łączą się z innymi dziedzinami, nie tylko tymi technicznymi czy przyrodniczymi, ale również ze sztuką. Na taką matematyczno-plastyczną przygodę zapraszamy do Matplanety. Będziemy eksplorować temat symetrii liniowej, najpierw w konkretnych figurach, a potem tworząc barwne mozaiki. W uzyskaniu harmonijnych, przyjemnych dla oka obrazów pomoże nam właśnie matematyka.

10-12 lat Kolorowanie map

niejednokrotnie analiza pozornie błahego problemu prowadzi do powstania nowej gałęzi wiedzy. Tak było też z zagadnieniem związanym z kolorowaniem map. W trakcie warsztatu poznanym nieco historii tego zagadnienia i odkryjemy, ile kolorów wystarczy, żeby pokolorować dowolną mapę tak, aby sąsiadujące obszary miały różne kolory oraz jakie warunki musi spełniać mapa, żeby tych kolorów mogło być mniej.

13+ Potęga potęg dwójki

są pewne tematy w matematyce, które zaskakują o wiele bardziej niż inne. Niewątpliwie jednym z nich są potęgi dwójki. W trakcie warsztatu odkryjemy, dlaczego bez nich nie istnieją komputery, przekonamy się o sile wzrostu wykładniczego oraz o tym, że w czterech ruchach można posortować liczby od 1 do 15, a liczby od 1 do 31 jedynie w pięciu ruchach.

TOP